Aktualności |
|
22 GRUDNIA 2025
Wigilia siedleckiego rugby

Siedleccy rugbiści mieli wiele powodów do świętowania w 2025 roku. Nie inaczej było na spotkaniu wigilijnym, które odbyło się w restauracji Karmellova.
2025 rok zapisze się w historii siedleckiego rugby złotymi zgłoskami – dosłownie i w przenośni. Pogoniści po raz pierwszy w trakcie blisko 50-letniego istnienia sięgnęli po złote medale mistrzostw Polski. Do tego doszło wicemistrzostwo Polski w siódemkach, multum sukcesów w rugby młodzieżowym i regularne powołania do kadr narodowych w niemal wszystkich kategoriach wiekowych.
Wigilijne spotkanie Awenty MKS Pogoń było idealną okazją do wspomnień, świętowania wciąż żywych w pamięci sukcesów oraz kreślenie planów na nadchodzący 2026 rok.
– Każde widowisko z udziałem naszych rugbistów jest fantastyczne. Szczególnie dużo emocji przyniósł mecz finałowy, który zaimponował i od strony sportowej, i organizacyjnej – wspominał prezydent Siedlec Tomasz Hapunowicz.
– Mistrzostwo Polski było jednym z najpiękniejszych, najbardziej wzruszających przeżyć w życiu. Niech to się powtórzy – życzył sobie i środowisku rugby przewodniczący Rady Miasta Robert Chojecki.
– Każdy młyn, każde przyłożenie, każdy wyrzut piłki z autu były nagradzane przez siedleckich kibiców. Ukoronowaniem roku było wyczekiwane od lat mistrzostwo Polski. W przyszłym roku życzę Pogoni obrony tytułu, ale także pasji z gry i ponownego uczynienia z Siedlec rugbowej stolicy Polski – powiedział Piotr Karaś, radny Miasta Siedlce.
Osoby, które dołożyły cegiełkę do sukcesu Pogoni zostały docenione. Pamiątkowe statuetki otrzymali: włodarze miasta Siedlce, radni, sponsorzy, trenerzy seniorów i grup młodzieżowych, sztab medyczny i fizjoterapeuci, kierownicy oraz zawodnicy.
Wśród życzeń składanych w wigilijnej atmosferze najczęście powtarzało się jedno hasło: “za rok spotkajmy się w takich samych, mistrzowskich humorach”.
Fot. SportSiedlce.pl
21 CZERWCA 2026 Zło... zło... złota PogońAwenta MKS Pogoń Siedlce obroniła mistrzostwo Polski po wygranej w zaciętym finałowym spotkaniu z Ogniwem Sopot. | więcej |
19 CZERWCA 2026 Czas na obronę mistrzostwa!Zwykło się mówić, że obronić tytuł jest trudniej niż wywalczyć. Czy Awenta MKS Pogoń Siedlce poradzi sobie z tym zadaniem? | więcej |
3 CZERWCA 2026 Przedostatni krok do nieba6 czerwca o 17:00 w drugim półfinale Ekstraligi rugby Awenta MKS Pogoń Siedlce podejmie Arkę Gdynia. | więcej |
31 MAJA 2026 Pewna wygrana w GdyniMistrzowie Polski z Siedlec wysoko wygrali z Arką Gdynia w pierwszym półfinale Ekstraligi rugby. | więcej |













